iQOO Z9 Turbo, iQOO Pad 2 ve Neo 10’un öne çıkan özellikleri sızdırıldı

Çin’deki akıllı telefon pazarı, yılın ikinci çeyreğinde bir dizi yeni cihazın tanıtılmasıyla hareketlenmeye hazırlanıyor. iQOO markası bu hareketliliğin ön saflarında yer alıyor ve dört yeni akıllı telefon ile bir amiral gemisi tabletin lansmanını planlıyor. Yakın zamanda duyumcular tarafından paylaşılan bilgilere göre, iQOO’nun yakında tanıtılacak cihazlarından biri OLED ekranıyla 1.5K çözünürlük sunarken, Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti ve 6,000mAh kapasiteli bir bataryayla donatılmış.

Bu cihazın iQOO Z9 Turbo adıyla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Z9 ve Z9x modellerinin ise sırasıyla Snapdragon 7 Gen 3 ve Snapdragon 6 Gen 1v yonga setlerine ev sahipliği yapması ve Turbo modeline eşlik etmesi öngörülüyor.

iQOO Z9 Turbo, iQOO Pad 2 ve Neo 10’un öne çıkan özellikleri sızdırıldı

Bir başka dikkat çekici ürün ise 13 inçlik LCD ekranı 3.1K çözünürlükle sunan ve Dimensity 9300 yonga seti ile güçlendirilen bir tablet. Bu cihazın 11,500mAh’lik dev bir batarya ile gelmesi ve Çin’de iQOO Pad 2 olarak tanıtılması bekleniyor. iQOO Pad 2’nin, kısa süre önce Çin’de piyasaya sürülen Vivo Pad 3 Pro tabletinin yeniden markalanmış bir versiyonu olabileceği söyleniyor.

Son olarak, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alacak olan ve 1.5K çözünürlüklü OLED ekran ile 50 megapiksellik OIS destekli bir ana kameraya sahip olması beklenen başka bir iQOO telefonundan bahsediliyor. Bu cihazın kesin adı konusunda henüz bir netlik yok, ancak Neo 9s veya Neo 9 Racing Edition olabileceği gibi iQOO Neo 10 serisine ait bir telefon da olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x